CINEMA-SCÓP


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

CINEMA-SCÓP
CINEMA-SCÓP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Alice & Tim Burton

2 participanți

In jos

Alice & Tim Burton Empty Alice & Tim Burton

Mesaj Scris de Marlene Mier Mar 17, 2010 5:49 pm

am incercat aseara sa ma uit, de fapt am zis sa arunc un ochi , ca eram trezita din atzipeala si ma pregateam sa atzipesc iar. actritza care e alice e tare nesarata si cam atat am vazut. ca zicea ca nu-i place corsetu'. nu stiu daca o sa am timp sa-l vad. as fi preferat alta actritza. se poate si mai rau de atat.
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Alice & Tim Burton Empty Re: Alice & Tim Burton

Mesaj Scris de Marlene Joi Mar 18, 2010 6:57 am

l-am vazut pe tot. nu mi s-a mai parut chiar asa de lesinata alichea-fizic goth, melancolizant, palida jeanne d'arc sau eowyn din LOTR. poveste frumshea, dar pana la geniul lui lewis carroll mai e destul. hm. nota 6 spre 7,50.
melancolizez si eu dupa clasicele si vechile disney.
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Alice & Tim Burton Empty Re: Alice & Tim Burton

Mesaj Scris de Marlene Joi Mar 18, 2010 7:45 am

miercuri e bestiala: fata e geniu! pacat ca nu e apreciata, dar asa se intampla cand esti chior in tara orbilor( adica e prea desteapta ca sa fie remarcata)perfect , are dreptate , eu, din pacate l-am rasfoit prea demult pe lewis dar, filmul mi s-a parut o bashina, cea mai fasaita a lui burton:


miercuri
Guru




Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 1,217 Ppl, are you on crack??? A FOST ORIBIL!!! De cand e Alice in Wonderland heroic fantasy???? La sfarsit aveam impresia ca ma uit la Narnia O_O
Lewis Carroll se rasuceste in mormant saracu. Really, e atat de departe de spiritul cartii si va distorsonia pentru totdeauna perceptia copiilor asupra ei. Nu mi se pare normal sa faci asa ceva unui clasic al literaturii pentru copii. Disney mi se par din ce in ce mai scarbosi.
Absurdul din carte e construit pe silogisme false, Carroll a fost matematician si logician si toata 'magia' lui e bazata pe contrazicerea legilor fizicii intr-un mod extrem de creativ. Asta e spiritul cartii. Dar se pare ca toata lumea crede ca daca e absurd inseamna ca nu are nici o noima, punem totul la gramada si mai adaugam un quest pe deasupra. Am exagerat un pic cand am spus ca e oribil, nu e oribil, dar in orice caz m-a dezamagit destul de tare.
Nu s-a plans nimeni ca nu au respectat povestea, avand in vedere ca se stia de la inceput ca se vrea o continuare a intamplarilor din carti. Eu m-am plans ca nu au respectat spiritul/stilul lui Carroll si l-au transformat in ceva total ne-Wonderlandian.
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Alice & Tim Burton Empty Re: Alice & Tim Burton

Mesaj Scris de Admin Mar Apr 06, 2010 3:21 am

http://www.catavencu.ro/i_i_wonder_who_the_fuck_is_alice_i-13004.html
Dar imi plashi tare de Dragos Vasile acest, virulent, consistent ca un fel doi balcanic:)(de mancare adica).
ALS e delicates frantuzit:)
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 158
Data de inscriere : 21/09/2009

https://cinema-scop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Alice & Tim Burton Empty Re: Alice & Tim Burton

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum