CINEMA-SCÓP


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

CINEMA-SCÓP
CINEMA-SCÓP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Charlie Chaplin

3 participanți

In jos

Charlie Chaplin Empty Charlie Chaplin

Mesaj Scris de razi Dum Sept 27, 2009 2:15 am

povestea odata geraldine chaplin ca a venit c-un prieten acasa, cand Chaplin se retrasese in Elvetia caruia ii placeau filmele mute. Ii placea foarte mult Keaton si vorbea foarte mult de el. Moment in care Chaplin a tacut, s-a retras langa semineu si se parea ca nu mai asculta conversatia. Dupa ce s-a incheiat discutia, el a ridicat capul ganditor si-a zis "Da, dar eu am fost artistul. Si i-am dat de lucru sa stii" referindu-se la celebra colaborare din Limelight.
razi
razi
Moderator

Mesaje : 45
Data de inscriere : 24/09/2009

Sus In jos

Charlie Chaplin Empty Re: Charlie Chaplin

Mesaj Scris de Marlene Dum Sept 27, 2009 2:35 am

Smile)lol
Stiu ca Chaplin a avut multe neveste, multi copii, si o ...supradoza de orgoliu( dar nu era ridicol-megaloman-patetic precum Dali). I se poate ierta orice. Nu arareori le facea zile fripte actritelor pe platou.
Razi, oare in ce am vazut-o pe Geraldine? Nici ea nu era o actrita rea...
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Charlie Chaplin Empty Re: Charlie Chaplin

Mesaj Scris de razi Dum Sept 27, 2009 3:54 am

Posibil in Chaplin filmu cu Robert Downey jr o juca pe ma-sa. A avut 3 neveste parca si nenumarate amante. Facea zile fripte oricui pe platou daca nu iesea cum vroia el si cam fiecare actrita din filmele lui a trecut si prin patu lui, asa-i era firea.
razi
razi
Moderator

Mesaje : 45
Data de inscriere : 24/09/2009

Sus In jos

Charlie Chaplin Empty Re: Charlie Chaplin

Mesaj Scris de Marlene Joi Oct 01, 2009 1:25 am

In seara asta ma uit la