CINEMA-SCÓP


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

CINEMA-SCÓP
CINEMA-SCÓP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa radem cu cinemagia/cinematograf

+4
sophie marceau
Guadeloupe
Cinemania
Marlene
8 participanți

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Joi Oct 08, 2009 12:14 am

Rezumarea primului mesaj :

Mai citesc si eu p-acolo, desi stiu ca nu trebuie sa ma astept la prea multe informatii, in afara de scandaluri( pe cinemagia, ca pe cinematograf le-a ascuns mutantul hale-hyde),so, in afar de scandaluri, cam tot ce se scrie pe acolo e inutil. Pe cinematograf, aceleasi copy/paste halebard-hyde, plus 'sala aia de jocuri' la care a postat doar el , plus yotuburi cu reclame si aiureli si pauze de publicitate. Se mai trezeste cate cineva si posteaza la muzica ( mereu) si rar , la filme.
Pe cinemagia e si mai frumos, forum mult mai mare, site mare si degeaba. De obicei pe cinemagia citesc doar ce e cu samanta de scandal, pt ca la filme nu posteaza nimeni, si daca o face e atat de plat, de lipsit de originalitate, atat de copy/paste iar, etc.
Acum m-am amuzat tare de ce a scris vesnica pisaloaga-pisicoloaga isterica( tot timpu asta vrea sa arate ce tare e ea si cat ( de prost) le pune ea diagnosticul tuturor, iar apoi isi ia in barba cele mai mari dezamagiri, cade in fund ca o sperietoare de balci care s-a rotit prea mult in gol . Cum ziceam, cand vad ca a postat, citesc ce scrie doar despre scandaluri ( nu se satura vreodata, ie bolnaveata), cand scrie de filme e atat de copiat de prin alte parti, atat de plat ce scrie, fara nimic interesant,e asa de inabusit tot ce scrie despre cinema ...( si ea si pitbull sunt maestrii nonsensurilor si truismelor, repetitiilor lingvistice , obtuzitatilor de fituici, ciorne aruncate la cos). Mai nou, am vazut ca a abramburit toata sectiunea iconoclast, a unit topice sa para ca nu le-am initiat eu, atat de distrusa moral este ( irreversible), nu gaseste topicul deschis de mine cu Polanski ( pag 3) s-a pus ca un paduche in frunte peste tot, ca tiganul la mal cand se ineaca. Banuiesc ca "Disciple" e o clona de-a ei sau de-a lui pitbull, pt ca se afunda in aceleasi banalitati: totul e controversat, iconoclast, repetat pana la debilitate, etc.
Acum pepusha de carpa a scris despre filme cu harapi ( iranieni adica, who wants to know), la fel de plan, sters, ilizibil ca intotdeauna. Ce m-a distrat cel mai mult, faza urmatoare:
( intamplator, am vazut inaintea lor si "Adaptation" si "Stranger than fiction" le-am deschis si topice despre ele acolo, si etc):


ilotampax a scris:
On Adaptation

Ce e interesant este ca toate personajele din acest film sunt....reale. Charlie Kaufman, scenaristul este real. El incearca sa faca o "adaptare" a romanului "Hotii de orhidee" dupa Susan Orlean, iar in film scriitoarea, Orlean, are un rol major, intrucat, intai indirect si apoi direct, cei doi autori interactioneaza.

Atatea truisme si tautologii numai ilotampax pe cinemagia putea sa ne prezinte.

Prin scris si "pe viu". Apoi, Susan Orlean scrie in romanul ei despre un pasionat cultivator si cercetator de orhidee, care si el este ... real. Traieste cu el o interesanta poveste de dragoste pe care o va transpune in roman.
Extraordinar de inteligent, doh.

Nu mai zic ca Charlie Kaufman chiar are un frate, Donald, care si el are un rol major in film si care il ajuta pe Charlie sa scrie scenariul....atat Scenariul lui Adaptation, cel la care ne uitam noi, cat si scenariul din film (cel putin asa, de ochii lumii, caci in realitate - care realitate? - Charlie nu are nici un frate ). Care oricum e acelasi cu scenariul filmului la care ne uitam noi.
Moare pe ea de oftica pt ca n-a inteles cum sa arunce spoilere mari, si ca nu se poate exprima, blocaj renal, constipare intelectuala ca intotdeauna.

Nu prea mi-a placut Meryl Streep in rolul Susanei Orlean, dar nah, nu am avut incotro, a trebuit s-o suport. Nu'sh de ce, ma plictiseste si parca-s satula de filmele cu ea, plus ca joaca la fel in toate filmele si are o voce enervanta. Si toate rolurile ei sunt de depresiva sau de vrajitoare rautacioasa.
Smile)) Nu-i asa ca e adorabil de proasta si de amuzanta?

N.B. Adaptation atat ca adaptare de la roman la scenariu cat si adaptare darwiniana a orhideelor in speta de fata. Interesante speciile acelea de orhidee care cresc pe scoarta copacilor fara a fi insa parazite, hranindu-se cu ceea ce se gaseste in aer si in picurii de ploaie.
Prostia cu ' in pi.cur.ii de ploaie' a fost super. Ale naibii orhidee daca sunt darwiniene nu mai pot oferi ele detalii idioate fara sens 'freudiene', " psihologice".
Si tot azi, expulzatul social si virtual pitbull isi lauda permanenta pecingine, numind-o pe ilotampax ' de incredere' si nu mai stiu cum. tongue
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos


Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Dum Apr 25, 2010 7:12 pm




halebardul



Data inscrierii: 02/Iul/2009
Mesaje: 2466

Trimis: Sambata, 24 Aprilie 2010 14:40 Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

forumurile au sucombat. nu mai e nimic de citit.
uitati-va si la celebrul cinemagia: saptamanile astea au avut loc 2 festivaluri de film, NEXT si B'EST si nu pomeneste nimeni nimic.
aici, macar nu mai e nimeni care sa comenteze.
Dar cinemagia ramane activa, ruda mai scalamba a lui facebook. Orice, numai filme nu.
evident ca nu mai dau 5 euro ca sa scot bannerele.


Sus


fLoreign



Data inscrierii: 26/Iul/2009
Mesaje: 422
Localitate: Satucul meu drag din tara indienilor Cherokee
Trimis: Sambata, 24 Aprilie 2010 21:18 Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

Tot e bine ca aflu ca e un fenomen mai larg. Ori lucreaza oamenii, ori si-au taiat netul.
Gagicile sunt bune, mai te uiti la ele, mai iti torni un pahar, iti aprinzi o tigara, vremea trece, vine vara, Mewsette e inapoi la post
.

http://cinematograf.myforum.ro/-vp15423.html#15423
Floreign asta e un baiat tare simpatic, (spitbull se oftica amarnic ca F. mai posteaza pe cinematograf) dupa poza si dupa ce scrie
Razz americanizat, deh. Nu stiu la care post sa ma intorc, ca eu sunt banata pe viata si pe cinemagia si pe cinematograf ( de-aia pastrez si topicele de la Cassus Belli, sa-mi amintesc de niste greseli de...tinerete).Si ma simt f bine banata pe forumurile lor, adica daca m-au invitat de-atatea ori afara cu sutu-n fund, de ce sa ma mai joc pe teritoriul lor marcat cu ce pot si ei. Nu ca n-as avea idei si chef de discutie, chef inepuizabil, dar timp si interlocutori, ba.
Iar aici, habar n-am cine despre ce vorbeste:
http://cinematograf.myforum.ro/-vp15426.html#15426
Sa fie sanatosi.
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Admin Mier Mai 05, 2010 12:25 am

bun. vad ca pe cinemagia Alex Leo Serban se cam bate pe umar( inca nu se pupa pe obraz) cu userita illotempore cu care se stuipiza deunazi . care-i mersul lucrurilor de-a-ndoaselea sau ce se urmareste, probabil subiectul subanteles, pitbull aka... nu importa. pt mine forumurile lor sunt niste greseli.
admiratia mi-o pastrez pt ALS, dar rezervele sunt si mai mari in general.
poate imi transform forumelul in blog, de dragul vremurilor trecute, poate nu.
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 158
Data de inscriere : 21/09/2009

https://cinema-scop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Admin Dum Mai 09, 2010 3:39 am

halebardul



Data inscrierii: 02/Iul/2009
Mesaje: 2478

Trimis: Sambata, 08 Mai 2010 20:49 Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

Convins, pentru a mia oara, ca lumea din zona cinemaului nu are nevoie de forumuri. Ca nu are nevoie de comunicare, in general.

Nu vrea sa exprime idei. Cel mult sa-si rezolve litigii personale sau sa-si construiasca o imagine.
Trist.

Cum se prezinta situatia: "ca sa-mi pastrez statutul, public in dilema veche, nu ma amestec cu gloata. Daca vreau sa fiu prezent online, merg la liternet. Daca vreau sa starnesc scandaluri, sa tulbur apele si sa ma lupt cu bizonii, scriu pe cinemagia si ma umplu de 'respect' si 'popularitate'." Altii, din rasa pitbull, scriu cu frenezie atunci cand cred ca forumul respectiv e tarlaua lor, si se opresc cand li se arata titlul de proprietate, cadastrul si degetul din mijloc. Slava Domnului!

De fapt, dorinta sincera de a comunica cu publicul nu exista pe nicaieri.
"Ori ma iei drept monument, ori ma lasi!"

de ce sa le mai reprosam realizatorilor de filme (romanesti) ca nu comunica cu publicul?
Cine o face?

Sus
fara comentarii

Very Happy Very Happy
si mai funny:


halebardul



Data inscrierii: 02/Iul/2009
Mesaje: 2479

Trimis: Sambata, 08 Mai 2010 21:40 Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

partea misto a unui forum fara activitate este ca poti sa contezi mereu pe faptul ca nu-l citeste nimeni.
Asa incat, daca cineva invoca ceva scris aici, poti oricand replica: pai si daca ai citit si nu ai fost de acord, de ce nu ai intervenit?
lipsa de activitate nu e a forumului, ci a breslei.

Sus

au mai ramas hale, flo, si jekyll
http://cinematograf.myforum.ro/autobiografia-lui-nicolae-ceausescu-vt1106.html
si daca se forteaza un pic, din an in paste mai intra mala si europe care are un crush pt hale. multe succesuri.
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 158
Data de inscriere : 21/09/2009

https://cinema-scop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de halebardul Dum Mai 09, 2010 11:25 pm

auzi, da' de ce nu citezi tu lucruri scrise pe forumul tau?
halebardul
halebardul

Mesaje : 28
Data de inscriere : 27/12/2009

http://www.cinematograf.myforum.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Admin Dum Mai 09, 2010 11:30 pm

halebardul a scris:auzi, da' de ce nu citezi tu lucruri scrise pe forumul tau?
sa se mire prostii care-ntreaba Very Happy
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 158
Data de inscriere : 21/09/2009

https://cinema-scop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de halebardul Dum Mai 09, 2010 11:34 pm

.


Ultima editare efectuata de catre halebardul in Lun Mai 10, 2010 1:32 pm, editata de 1 ori
halebardul
halebardul

Mesaje : 28
Data de inscriere : 27/12/2009

http://www.cinematograf.myforum.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Admin Dum Mai 09, 2010 11:36 pm

halebardul a scris:sa te fut in gura.
nu ai cum. cat de prost esti. badaranule nesimtit.
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 158
Data de inscriere : 21/09/2009

https://cinema-scop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de halebardul Dum Mai 09, 2010 11:37 pm

.


Ultima editare efectuata de catre halebardul in Lun Mai 10, 2010 1:31 pm, editata de 1 ori
halebardul
halebardul

Mesaje : 28
Data de inscriere : 27/12/2009

http://www.cinematograf.myforum.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Admin Dum Mai 09, 2010 11:42 pm

te las sa injuri cat iti place. vad ca stii tiganeste. manelistule Smile
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 158
Data de inscriere : 21/09/2009

https://cinema-scop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de halebardul Dum Mai 09, 2010 11:51 pm

vorbesc pe limba ta de baragladina buzoianca, sa ma intelegi.

vezi-ti de "forumul" tau si de "blogul" tau si nu mai comenta aiurea ce se intampla pe la altii. Dupa cum vad, nu poti tine nici macar un om pe langa tine.
halebardul
halebardul

Mesaje : 28
Data de inscriere : 27/12/2009

http://www.cinematograf.myforum.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Admin Dum Mai 09, 2010 11:58 pm

Scris de halebardul la data de Dum 9 Mai 2010 - 18:51
atunci sa ma cac in gura ta spurcata.
vorbesc pe limba ta de baragladina buzoianca, sa ma intelegi.

vezi-ti de "forumul" tau si de "blogul" tau si nu mai comenta aiurea ce se intampla pe la altii. Dupa cum vad, nu poti tine nici macar un om pe langa tine.
ce inseamna 'baragladina'? banuiesc ca inseamna o tanti supraponderala si mai colorata. eu sunt blonda si mignona. si nu, n-am sa te injur,desi iti doresti, pt ca nu ma enervezi deloc.
comentez cat si ce vreau. mai ales prostiile pe care le scrii tu Very Happy
nu stiu unde vezi tu ca nu pot tine un om pe langa mine...te referi la forumuri? sunt fumate si nu am chef sa ma ambitionez sa invit lume doar in necazul tau. nu am chef, nu am timp, serios. fa tu acest efort, consuma-ti tu timpl pe net, invita useri, etc. dar tot un badaran marginit ramai. numai bine.


Ultima editare efectuata de catre Admin in Lun Mai 10, 2010 1:48 am, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 158
Data de inscriere : 21/09/2009

https://cinema-scop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de halebardul Lun Mai 10, 2010 1:33 pm

ma bucur ca editezi inclusiv citatele: in felul asta poti pretinde ca am scris orice.

foarte convenabil. o sa sterg tot ce-am scris pe-aici, ca sa te las sa inventezi in voie citate.
halebardul
halebardul

Mesaje : 28
Data de inscriere : 27/12/2009

http://www.cinematograf.myforum.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Admin Lun Mai 10, 2010 11:23 pm

halebardul a scris:ma bucur ca editezi inclusiv citatele: in felul asta poti pretinde ca am scris orice.

foarte convenabil. o sa sterg tot ce-am scris pe-aici, ca sa te las sa inventezi in voie citate.
asa sa faci. mai calmeaza-te, nene, esti ridicul moncher, parol.
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 158
Data de inscriere : 21/09/2009

https://cinema-scop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Admin Lun Mai 17, 2010 11:23 pm

Today, 16:25 #2118
StefanDo
Super Moderator




Join Date: Oct 2006
Posts: 3,007 dragomara, avem o veste proasta pentru tine: o sa ne inchidem in curand. Cine o sa-ti mai dea tie informatii eronate despre filme?__________________
This is not THE END...
Hm, nu pot sa cred ca cinemagia se inchide, si nici n-as vrea. Sper sa se relanseze, nu sa se inchida, si sa lase banatii sa se desfasoare:)Very Happy
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 158
Data de inscriere : 21/09/2009

https://cinema-scop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de halebardul Mar Mai 18, 2010 3:10 am

.


Ultima editare efectuata de catre halebardul in Mier Mai 19, 2010 12:44 am, editata de 1 ori
halebardul
halebardul

Mesaje : 28
Data de inscriere : 27/12/2009

http://www.cinematograf.myforum.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Admin Mar Mai 18, 2010 3:45 am

halebardul a scris:nu poti sa crezi, pt ca esti nostalgica cinemagia, si te-nvarti in jurul ei ca fluturele la lampa. Doar ca te-a exclus, si asta te doare.
Pe mine ma doare in cot-cur de asta, e drumul normal al gunoiului catre ghena. Fluctuatiile economiei de piata are si roluri sanitare. Duca-se!

Inca putin si ai sa spui ca au intinat idealurile forumismului, dar ca in rest erau in regula - if you see what I mean. Hai, cheama minerii!
nici n-aud, pardon, nu vad ce scrii:)
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 158
Data de inscriere : 21/09/2009

https://cinema-scop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Mier Mai 19, 2010 7:08 pm

de data asta rad si eu sanatos ...la minte, din toata inima si fara pic de rautate:
Today, 11:54 #63
bremen1980
Junior




Join Date: Jun 2009
Posts: 48 O sa ma leg un pic de femeile de la noi din tara:
Le reprosez ca :
-dupa 30 de ani pierd definitiv lupta cu kilogramele ;dupa 40 de ani si lupta cu estetica este pierduta pentru multe dintre ele.O mica comparatie : o nemtoaica de 20 de ani este mult mai uritica decit o romanca de aceesi virsta .La 40 -50 ani nemtoaica recupereaza puncte nu prin frumusete ci prin ingrjire in timp ce compatrioata noastra cea draguta ajunga ca vai de mama ei.Lipsa banilor ,stresul ,grijile ,mincatul aiurea ,avorturile facute aiurea ,bataile barbatului ,cosmeticele ieftine si proaste ,hainele din Obor - toate conspira impotriva frumusetii naturale a romancelor.
-deschid prea repede picioarele atunci cind este vorba de straini parca ar fi bariere de cale ferata.La inceputul anilor'90 orice turc sau arab facea prapad printre fecioarele noastre.Astazi sunt la moda francezii ,italienii ,olandezii.Daca esti un pirlit zugrav italian ,arati ca tataia de la Buhusi si vii in Romania ai parte de
mai multa ''actiune '' din partea sfioaselor nostre compatrioate decit ai avea in 50 de vieti in patria muma.
-se dau fecioare cinstite dar sunt pline forumurile de mii Hot horny girls in Bucharest .Am avut surpiza (placuta )sa aflu ca si strada mea se afla pe traseul placerilor trupesti si ca o gramada de tipe care-mi delectau mie ochii atunci cind le priveam pe strada mea erau implicate in industria placerilor.Nu critic ci doar constat .
Le laud pentru ca :
-sunt frumoase si destepte
-sunt bataioase si rezistente la toate mitocaniile masculilor balosi (si Doamne cit de multi sunt )
-sunt muncitoare si ambitiose
-pun suflet in ceea ce fac
-...............


bremen1980
View Public Profile
Send a private message to bremen1980
Find More Posts by bremen1980

Page 4 of 4 « First < 2 3 4



« Previous Thread | Next Thread »

Tipul, bremen , e fenomenal, e fantastic cu 'f' de la ...fucking! Smile))) oh.
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 5 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum