CINEMA-SCÓP


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

CINEMA-SCÓP
CINEMA-SCÓP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa radem cu cinemagia/cinematograf

+4
sophie marceau
Guadeloupe
Cinemania
Marlene
8 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Joi Oct 08, 2009 12:14 am

Rezumarea primului mesaj :

Mai citesc si eu p-acolo, desi stiu ca nu trebuie sa ma astept la prea multe informatii, in afara de scandaluri( pe cinemagia, ca pe cinematograf le-a ascuns mutantul hale-hyde),so, in afar de scandaluri, cam tot ce se scrie pe acolo e inutil. Pe cinematograf, aceleasi copy/paste halebard-hyde, plus 'sala aia de jocuri' la care a postat doar el , plus yotuburi cu reclame si aiureli si pauze de publicitate. Se mai trezeste cate cineva si posteaza la muzica ( mereu) si rar , la filme.
Pe cinemagia e si mai frumos, forum mult mai mare, site mare si degeaba. De obicei pe cinemagia citesc doar ce e cu samanta de scandal, pt ca la filme nu posteaza nimeni, si daca o face e atat de plat, de lipsit de originalitate, atat de copy/paste iar, etc.
Acum m-am amuzat tare de ce a scris vesnica pisaloaga-pisicoloaga isterica( tot timpu asta vrea sa arate ce tare e ea si cat ( de prost) le pune ea diagnosticul tuturor, iar apoi isi ia in barba cele mai mari dezamagiri, cade in fund ca o sperietoare de balci care s-a rotit prea mult in gol . Cum ziceam, cand vad ca a postat, citesc ce scrie doar despre scandaluri ( nu se satura vreodata, ie bolnaveata), cand scrie de filme e atat de copiat de prin alte parti, atat de plat ce scrie, fara nimic interesant,e asa de inabusit tot ce scrie despre cinema ...( si ea si pitbull sunt maestrii nonsensurilor si truismelor, repetitiilor lingvistice , obtuzitatilor de fituici, ciorne aruncate la cos). Mai nou, am vazut ca a abramburit toata sectiunea iconoclast, a unit topice sa para ca nu le-am initiat eu, atat de distrusa moral este ( irreversible), nu gaseste topicul deschis de mine cu Polanski ( pag 3) s-a pus ca un paduche in frunte peste tot, ca tiganul la mal cand se ineaca. Banuiesc ca "Disciple" e o clona de-a ei sau de-a lui pitbull, pt ca se afunda in aceleasi banalitati: totul e controversat, iconoclast, repetat pana la debilitate, etc.
Acum pepusha de carpa a scris despre filme cu harapi ( iranieni adica, who wants to know), la fel de plan, sters, ilizibil ca intotdeauna. Ce m-a distrat cel mai mult, faza urmatoare:
( intamplator, am vazut inaintea lor si "Adaptation" si "Stranger than fiction" le-am deschis si topice despre ele acolo, si etc):


ilotampax a scris:
On Adaptation

Ce e interesant este ca toate personajele din acest film sunt....reale. Charlie Kaufman, scenaristul este real. El incearca sa faca o "adaptare" a romanului "Hotii de orhidee" dupa Susan Orlean, iar in film scriitoarea, Orlean, are un rol major, intrucat, intai indirect si apoi direct, cei doi autori interactioneaza.

Atatea truisme si tautologii numai ilotampax pe cinemagia putea sa ne prezinte.

Prin scris si "pe viu". Apoi, Susan Orlean scrie in romanul ei despre un pasionat cultivator si cercetator de orhidee, care si el este ... real. Traieste cu el o interesanta poveste de dragoste pe care o va transpune in roman.
Extraordinar de inteligent, doh.

Nu mai zic ca Charlie Kaufman chiar are un frate, Donald, care si el are un rol major in film si care il ajuta pe Charlie sa scrie scenariul....atat Scenariul lui Adaptation, cel la care ne uitam noi, cat si scenariul din film (cel putin asa, de ochii lumii, caci in realitate - care realitate? - Charlie nu are nici un frate ). Care oricum e acelasi cu scenariul filmului la care ne uitam noi.
Moare pe ea de oftica pt ca n-a inteles cum sa arunce spoilere mari, si ca nu se poate exprima, blocaj renal, constipare intelectuala ca intotdeauna.

Nu prea mi-a placut Meryl Streep in rolul Susanei Orlean, dar nah, nu am avut incotro, a trebuit s-o suport. Nu'sh de ce, ma plictiseste si parca-s satula de filmele cu ea, plus ca joaca la fel in toate filmele si are o voce enervanta. Si toate rolurile ei sunt de depresiva sau de vrajitoare rautacioasa.
Smile)) Nu-i asa ca e adorabil de proasta si de amuzanta?

N.B. Adaptation atat ca adaptare de la roman la scenariu cat si adaptare darwiniana a orhideelor in speta de fata. Interesante speciile acelea de orhidee care cresc pe scoarta copacilor fara a fi insa parazite, hranindu-se cu ceea ce se gaseste in aer si in picurii de ploaie.
Prostia cu ' in pi.cur.ii de ploaie' a fost super. Ale naibii orhidee daca sunt darwiniene nu mai pot oferi ele detalii idioate fara sens 'freudiene', " psihologice".
Si tot azi, expulzatul social si virtual pitbull isi lauda permanenta pecingine, numind-o pe ilotampax ' de incredere' si nu mai stiu cum. tongue
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos


Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Admin Mar Dec 29, 2009 8:48 pm

Daca ma gandesc bine, ar trebui sa sterg toate prostiile astea( de la Cassus Belli), dar nu, eu nu sunt altzii, lasa sa ne amintim cine si ce suntem, sa nu recidivam. Urasc sa ascund gunoiul sub pres, ca o metafora la a ascunde toate supararile si relele personale.Asa imperfecta cum sunt si cu toane de moment, totusi, nu sunt chiar de calcat in picioare.Poate doar de mine, adica incerc sa nu mai exagerez si sa-mi recunosc greselile.
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 158
Data de inscriere : 21/09/2009

https://cinema-scop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Admin Mar Dec 29, 2009 8:58 pm

Inca:
nu conteaza care din noi e mai bolnav, ci cum ne tratam.
Cum incercam sa supravietuim, cum invatam sa fim mai buni, mai calmi, mai indiferenti la fleacuri, mai putin ranchiunosi, invidiosi, framantati de demoni, angoase, stress cotidian, social, muscati de mediul nesanatos in care traim, de lipsurile morale, intelectuale, etc, de ce nu, de neajunsurile materiale.
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 158
Data de inscriere : 21/09/2009

https://cinema-scop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Mar Dec 29, 2009 9:31 pm

Am gasit o autocaracterizare foarte frumoasa si succinta. De fapt aici batranele pitbull il caracterizeaza in aceiasi termeni cliseici (si cu aceeasi aroganta, "noi, cinemagia facem , dregem, sa ti-o ..."), ( asa cum ii caracteriza pe Ambra, pe Pauline si alti dusmani de clasa) pe Halebardul.
Dar e izbitor in ochi ca tot ce scrie pitbull aici cu inconstienta infatuare i se potriveste la tanc si la pont lui insusi in persoana. Cred ca , de altfel, cand ii injuram pe altii, ne descriem pe noi insine( ar trebui sa recitesc ce am scris de rau de altii). Cata ura si neputinta:

http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?p=1485900#post1485900
Today, 01:05 #201
Pitbull
Unlikely Messiah




Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 13,488 Keep, te rog din inimä, NU PUNE LA SUFLET.
Ceea ce face respectivul e PSIHOPATIE CURATA.
In toamnä, atunci când tot revenea cu clone si mesaje incoerente, incontinente si incontigue, am comentat la un moment dat cu privire la boala lui mintalä. StefanDo mi-a reprosat acest lucru - dar numai fiindcä functia lui de administrator îl obligä la atitudini mai ponderate, mai retinute... Din päcate, cu regretul firesc si de pe cea mai detasatä pozitie, färä pic de intentii polemice sau vindicative, sunt nevoit sä reiterez categoric: acel om e de o labilitate psihicä frizând patologicul, marcatä prin pulsiuni dusmänoase obsesive. Se minte pe sine însusi, îsi crede propriile minciuni, cosmarul acelui sanatoriu de "dincolo", azi räposat, e simptomatic în acest sens. Bietul Halebard (nu se cuvine sä-i mai stâlcim ofensator numele) e un om îngrozitor de singur, rätäcit în labirintul propriului cerebrum, neînteles si neiubit de nimeni - nici mäcar de sine însusi. E de compätimit - si nimic mai mult. Sper cä greseala noasträ (a Gloriei si a mea, care am conlucrat) de a-i mai oferi o sansä, înduplecându-ne sä-l primim din nou aici, a fost si ultima.
Prin urmare, linisteste-te si nu contribui si mai mult la întinarea acestui topic lansat sub semnul bucuriei si al împlinirii (sentimente pe care ti le-am receptat imediat, si le mai împärtäsesc si acum). Uite, dacä vrei, mâine voi marca toate mesajele murdare de-aici si le voi expedia la "Offtopic Asylum". Ce zici?__________________
"Ţara mea e o veşnică ridicare din umeri."
(Maior Ştefan Ţeapă - "Pe-un picior de plai", Ph. J. Collins)

Uriah Heep nu e Keepwalking( sunt sigura ca Halebardul s-ar impaca iarasi cu el, iarasi s-ar certa , e treaba lor si doar a lor), ci pitbull e Uriah Heep, cu maini transpirate, hidos si odios, cu vocea lingusitoare dar care jigneste si topeste precum cianura vintrele, cu ton taraganat calm dar plin de aceeasi otrava( stecluta e inepuizabila), cu pumn in loc de condei,( unde nu are creier foloseste pumnul),(exact asa cum l-a descris acum vreo doua sute de ani dragul Dickens), gata sa dezbine, sa arunce in lupta useri, frecandu-si palmele transpirate si jegoase, suierand acelasi: "Lasa ca v-arata tata, puilor!"
(*Singura lui iubire, e ilotampax, la fel de rea si dezmembrata pshic, gata sa puna tuturor'diagnostice', pt a-si ascunde propriile slabiciuni, gata sa improaste in toti cu noroi, mai putin in protectorul ei. De o prostie si o obtuzitate triplata doar de o ambitie ascutita si tupeu ,miorlait la nevoie, de a parea ce nu este, etc.)
Acest cuplu sinistru rade de toti , si 'spurca tot ce ating' , cum ar spune Shakespeare( "omul cat de pur/ il strica putrezimea dimprejur"). La fel au ras si de ALS, numindu-l bolnav, injurandu-l, judecandu-l, asmutindu-si coltii si ura neputincioasa pana la amenintari patologice si violenta fizica in viata reala!!!
Ii suspectez pe Gloria si pe Stefan de oarece indiferenta, si de necunostere a cazurilor in profunzimea lor. Probabil ceva amicitie din real life( cei doi, pitbul si ilotampax se pot infiltra ca niste bube de ciuma bubonica in sufletul cuiva, nu le lipseste tupeul, talentul de a santaja sentimental, de a manipula) si faptul ca au un simt al onoarei si politetei si ceva naivitate + indiferenta ii face sa ii tolereze si sa le tolereze multe. Altfel, de ce nu s-ar lipsi de ei...ce nevoie au, really? Sunt doar surogate. Dar, decat nimic, mai bine ceva aiurea.
Ce pacat, 'alo, ceusescu' , cum i-a zis IN TREACAT chiar junele Halebardul lui ptbul, ce pacat ca a venit revolutia acum 20 de ani! pitbul s-ar fi integrat atat de bine in acea epoca, cu limbajul sau de lemn, cu cuvintele scoase proaspat din DEX, cu betia de fraze fara sir si alineate, admirate de copii semianalfabeti care intra si ei din intamplare pe site, cu tradarea scrijelita in ADN-ul personal...Ar fi fost un regizor mediocru, dar macar le putea da in cap celor mai buni Kael!
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Admin Joi Dec 31, 2009 9:48 pm

Halebardul si-a sters postarea de ieri asa cum ma asteptam s-o faca. Nu-i bai. cheers santa
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 158
Data de inscriere : 21/09/2009

https://cinema-scop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Admin Dum Ian 03, 2010 7:02 pm

halebardul



Data inscrierii: 02/Iul/2009
Mesaje: 1903

Trimis: Duminica, 03 Ianuarie 2010 10:19 Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

hehe, la nici 3 ore (in caz ca le functioneaza bine ceasul forumului) dupa ce am postat mesajul de mai sus, l-au scos pe suspectul bizar de la naftalina la 4 dimineata, chior de somn si leoarca de prost ca intotdeauna, ca sa ma injure pe chiar topicul citat.

Incep sa cred ce spunea mewsette, ca suspectul e doar o clona a lui Pitbull, facuta ca sa poata injura in voie de la adapost.
Rusine, mosule! La varsta ta...

Sus

Da, sunt 80% sigura ca suspect e pishbul, cum l-a alintat Halebardul. Sa facem o analiza un pic paranoica clown pe text Very Happy

Today, 04:21 #8
Suspect de bizar
Guru




Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,179 Originally Posted by Judex:
Suspect de bizar, a carui suspendare pe un termen atat de lung nu o inteleg si pace!
La multi ani, Suspy, oriunde te-ai afla!

Mersi la fel.
Urez tuturor forumiştlor pe acestă cale la mulţi ani, chiar şi lui halal labă, căruia îi doresc să pupe mai multe cururi decât a pupat în 2009, şi dacă se întrebă alde Pitbull sau careva dacă m un regret că i-am înjurat pe Copac & com., aş dori să le transmit un răspuns negativ, singurul de care-mi pare rău că m-am luat e E.Floares mai demult l topicu' filmului The Dark Knight, restul e tăcere.
Am zis!
Suspect de bizon n-ar avea atata imaginatie sa-i poceasca nickul lui Halebard. Oftica asta obsesiva cu copacul o avea si musiu pizdbul pe mess , unde a intrat cu nickul fals silver-dinasty, era obsedat de comparatia mea cu copacul si obsedat va fi pana va trece la cele sfinte, adica pe lumea ailalta.( Copacul falnic era si este ALS iar buruiana care n-a crescut bine in umbra sa pe liternet este pitbul) E bolnav, bolnav, bolnav si idiot(pitbul), are personalitate multipla, dar f putini vad asta, cerseste mila si atentie si un pic de respect pe topicul cu 'neinvinsa-i dragostea', pag.12
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=82726&page=12
Recunosc, si eu in 2007 cand m-am inscris pe Cinemagia am crezut ca pitbull e o persoana respectabila. Timpul a dezvaluit cine, cum si ce este. Vad ca si ilustra.films a revenit la sentimente bune fata de pitbull, treaba lor.
Si as vrea sa stiu oare cine a avut atat umor si curaj sa-i spuna toate aceste lucruri de bine 'maistrului' critic de mucava, pitbul la 'cronica' asta:
http://www.cinemagia.ro/stiri/prima-cronica-la-sherlock-holmes-14370/
Am ras cu lacrimi. Din pacate, pitbull a sters toate multele comentarii negative, in care mai multi il faceau' securist', 'tradator', prost pur si simplu!(Regret ca n-am dat copy/paste, data viitoare...) Dar ar trebui sa priceapa ca asta e reactia sincera a publicului, si sa nu mai scrie 'cronici', mai ales ca aduce deservicii cinemagiei. Si bietul animal gretos, se intituleaza inconstient 'critic' ! Le miserable monkey
Halebardul n-ar trebui sa-si bata capul cu ei, le da prea multa atentie, desi ii inteleg sentimentul de frustrare ca nu poate intra acolo cu nickul sau, acelasi sentiment il aveam si eu la inceputul celor vreo trei -patru luni cat am fost banata pe cinematograf. Dar toate trec. Tot ce pot sa-i spun lui Halebard este ca nu va ajunge niciodata la vreun rezultat cu astia si ca s-o lase balta, sa se amuze si sa se distreze, nu trebuie sa-i ia prea in serios. In alta ordine de idei, acceptarea lui judex si a Dragomarei pe cinematograf(iar a mea, este absolut tardiva si fara sens), mai sapa o prapastie intre cinematograf si intoarcerea lui Jekyll pe acel forum. Doar daca n-are chef sa-i ia la misto vreodata, dar cred ca i-a ajuns si mi se pare un lucru firesc, sanatos si absolut inteligent. Oamenii inteligenti se plictisesc repede si de prieteni, care nu au aceeasi inteligenta, dar de maruntii inamici fara nicio valoare!
Halebardul, e bine sa te certi cu oameni care merita atentie, nu cu toti luzarii, devine chiar o frectie la un picior de lemn treaba asta. Sunt si alte subiecte si subiecti de luat in vizor. Sa depasim momentul cu gratie. Cu cat le acorda mai multa atentie acestor inamici virtuali, cu atat ei se simt mai bine si simt ca traiesc. Mi se pare fara sens sa-ti consumi neuronii pt niste bazaieli de tantari.
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 158
Data de inscriere : 21/09/2009

https://cinema-scop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de halebardul Lun Ian 04, 2010 1:33 am

.


Ultima editare efectuata de catre halebardul in Vin Apr 02, 2010 4:15 am, editata de 2 ori
halebardul
halebardul

Mesaje : 28
Data de inscriere : 27/12/2009

http://www.cinematograf.myforum.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de halebardul Lun Ian 04, 2010 1:47 am

.


Ultima editare efectuata de catre halebardul in Vin Apr 02, 2010 4:15 am, editata de 3 ori
halebardul
halebardul

Mesaje : 28
Data de inscriere : 27/12/2009

http://www.cinematograf.myforum.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Lun Ian 04, 2010 1:52 am

Nu ti-am sters postarea, e la "La o sueta", la "Ganduri foarte bune"Smile Cea cu "La multi ani!"
Si eu sunt ca si sigura ca e aceeasi persoana pitbul cu suspect, da, obsesia cu copacul si boschetul o au amandoi, si silver-dinasty e tot moncher pitbul.
Dar poate o inviti si pe ilotempore pe forumul tau, de cand asteapta, vad ca aci te plezneste, aci te pupa, nebuna:))( uita-te in cafeneaua lor si aminteste-ti cum maraia cu clabuci de dero ieftin la tine la reprosuri pt moderatori si cu ALS cate si cate).
Daca nu il injurai pe Stefan poate te primeau inapoi a enshpea oara, asa...dar ce rost are, de cate ori te-ai dus si ati discutat frumos tot la scandal si la banare ati ajuns... Poate te exorcizezi si tu cu ocazia asta.
Ii acorzi prea multa atentie lui Keepwalking, viata nu e fair, daca a facut si el acolo o colaborare la un scenariu pt media pro, ei, si ce/ i-ai facut atata reclama ca ar trebui sa-ti dea un sfert din castig Cool
Linkurile sunt spre topicul cu "neinvinsa-i dragostea ", pag 12 si la "Prima cronica la Sherlok Holmes" scrisa de pitbull, o gasiti la stiri pe site-ul cinemagiei.
Judex e inconstant si marlan, in plus e legionar ca si pitbul care e antisemit, iar Dragomara dintr-o suta de chestii rele nimereste una buna, dar buna. N-am nimic cu ea, dar il hartzuia pe ALS sau asa am inteles eu.
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de halebardul Lun Ian 04, 2010 2:09 am

.


Ultima editare efectuata de catre halebardul in Vin Apr 02, 2010 4:14 am, editata de 2 ori
halebardul
halebardul

Mesaje : 28
Data de inscriere : 27/12/2009

http://www.cinematograf.myforum.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Lun Ian 04, 2010 2:23 am

Da, e cam ciudatzel, apare prima postare din pagina intai la fiecare pagina, si la a doua si la a treia, asta fiind a treia pagina! Eu m-am obisnuit.
Ce sa zic, toti suntem afectati( la cap) si tu stii asta, nu doar Dragomara saraca. Imi pare rau ca o linguseste ala si repede ii trec nervii pe el, treaba lor.
Ma refer la comentariile negative, iar cele foarte picante au fost sterse de pitbull deja, dar au mai ramas destule, nu atat de piperate, insa.
Cred ca p-ala de are cinemagia il doare in spate de pitbull si de noi, sincer iti zic. Iar cum sa nu-ti fie mila de un cersetor? Dar vorba lui Michael J. Fox: "Urasc mila, de la ea pana la abuz nu e decat un pas" Very Happy
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Lun Ian 04, 2010 2:34 am

nu iese fum fara foc, bietul monicu columbeanu, se simte atat de bagat in seama:
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?p=1486985#post1486985

View First Unread Thread Tools Search this Thread
Today, 20:16 #1
Pitbull
Unlikely Messiah




Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 13,570 Când vrea Dumnezeu sä piardä pe cineva...

--------------------------------------------------------------------------------
...îi ia mintile!

Intrucât userul Halebardul9 e nelegitim (clonä - interzisä prin regulament; cu circumstante agravante când dubleazä un user bannat), nu beneficiazä de prevederile regulamentare protectoare la adresa tuturor userilor legitimi. Si, oricum, mesajul privat pe care mi l-a trimis azi nu contine date confidentiale de nici un fel despre respectivul (cu exceptia dovezii involuntare despre propriul lui cumul de cretinätate, räutate, prostie si paranoia).
Iatä continutul:


Originally Posted by halebardul9, as a private message to Pitbull:
TU ESTI SUSPECT DE BIZAR.

intra in contul ala si vei afla mai multe.

intre timp, voi discuta cu managerii imedia problema.

Bravos!

Când râsul piere, rämâne tristetea:
Oare ce-am gresit, ca specie, de îngäduie Dumnezeu ASEMENEA accidente genetice? __________________
"Ţara mea e o veşnică ridicare din umeri."
(Maior Ştefan Ţeapă - "Pe-un picior de plai", Ph. J. Collins)

Pitbull
View Public Profile
Send a private message to Pitbull
Visit Pitbull's homepage!
Find More Posts by Pitbull

si un glascior nevinovat:
Today, 20:26 #2
cremaxx
Veteran




Join Date: Nov 2009
Posts: 281 Si eu am un al 2-lea cont despre care DO stie si mi-a spus ca nu am voie sa intru cu "clona" pe forum.Am inteles asta. DAR>...daca intru de pe alt calculator(ma refer la alta adresa de IP ) mai sunt vinovat ca intru cu clona?
Apropo , numele de "CLONA" mi se parea cam asa a telenovela...__________________

Ce e mult strica.
Prea multe filme vizionate strica. Cu cat vedem mai multe filme cu atat ne plac mai putine,fiindca stim totul despre ele.

cremaxx
View Public Profile
Send a private message to cremaxx
Find More Posts by cremaxx
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Lun Ian 04, 2010 2:39 am

I-o fi frica nestimabilului? cheers
Pai daca ar afla conducerea numai cate comentarii proaste primesc 'cronicile' lui s-ar lipsi de el, de cersetor! Il tin din mila, parol. Suge si el...sangele poporului. Daca se sinucide, bampiru' fara dinti? What a Face
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de halebardul Lun Ian 04, 2010 2:52 am

.


Ultima editare efectuata de catre halebardul in Vin Apr 02, 2010 4:14 am, editata de 2 ori
halebardul
halebardul

Mesaje : 28
Data de inscriere : 27/12/2009

http://www.cinematograf.myforum.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Lun Ian 04, 2010 2:58 am

Parerea mea ca mai bine sa-l dam naibii. Daca toti l-am ignora n-ar mai simti ca traieste. Ceea ce am de gand sa fac. Sunt chestii mai importante de facut. Sunt sigura ca e tinut pe site din mila, si chiar mila stoarce, dar fara lacrimi si compasiune. Atat. Poate n-are ce manca,n-are cu ce sa se incalzeasca. Poate i-au mancat cainii jucaria de facut pishbul, ce ma intereseaza pe mine. E loc pt toti sub soare. Sa ramana cinemagia a lui.
Si cum ziceam, sunt si alte chestii de facut, cum ar fi, dush, serviciu, visat frumos cu ochi deschisi, doar n-o sa stau toata ziua cu luneta pe aia , n-o sa-i vad in viata mea oricum:)Very Happy
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de halebardul Lun Ian 04, 2010 3:06 am

.


Ultima editare efectuata de catre halebardul in Vin Apr 02, 2010 4:14 am, editata de 2 ori
halebardul
halebardul

Mesaje : 28
Data de inscriere : 27/12/2009

http://www.cinematograf.myforum.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Lun Ian 04, 2010 3:11 am

atunci iti urez mult succes. daca ai si alti sustinatori, ma voi alatura si eu pentru a face un site cinemagia mai interesant, lipsit de cenzura si bisericute, cu condiia sa nu se lucreze murdar , sa nu loveasca mojicul, doar sa-l puna la punct. Ma indoiesc, precum ti-am zis, ca sunt si alti interesati. Dar, cred ca ii este putina teama, nu din vanitate ti-a postat mesajul, ci ca lupul care striga lupul. Pe de alta parte, eu nu am nicio bucurie la afacerea asta.
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de halebardul Lun Ian 04, 2010 3:22 am

.


Ultima editare efectuata de catre halebardul in Vin Apr 02, 2010 4:14 am, editata de 1 ori
halebardul
halebardul

Mesaje : 28
Data de inscriere : 27/12/2009

http://www.cinematograf.myforum.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Mar Feb 16, 2010 6:25 pm


halebardul



Data inscrierii: 02/Iul/2009
Mesaje: 2300

Trimis: Marti, 16 Februarie 2010 12:07 Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

mewsette a sustinut ca eu intru si citesc/editez mesajele private ale membrilor.

desi stie si ea (ca administratoare pe forumul ei si ca fosta admin aici) ca nu se poate asa ceva. Numai ca sa starneasca scandal si sa discrediteze. Pe chestia asta redmen nu mai intra, pentru ca a crezut-o.
Mai multe detalii la Buzz, in Pac la Razboiu.

P.S. Mersi, corinka. Contributiile tale la acest forum sunt rare dar foarte valoroase. Ia intreaba si acolo, pitbull e banat cumva? Dar halebardul?

Sus

n-am sustinut ca halebardul face asta, am zis ca se poate si ca nu mai stiu pe care forum am facut-o si eu, f posibil si p-al lui.m-a lasat memoria.sincer. acum, de editat nici n-am pomenit, dar avand in vedere ca in alte dati l-am necajit tare pe halebardul, e fireasca reactia lui. n-are rost sa ma debanneze, ca asta se va repeta la infinit. nu-l intereseaza userii, parerile contrare, nu ma intereseaza ce-l intereseaza.linkul e aici, discutia:
http://cinematograf.myforum.ro/1-vt1034.html?postdays=0&postorder=asc&start=0
n-are rost sa ne batem capul atat, chiar e inutil. nu se poate discuta si gata. punct. multumesc a mia oara lui jekyll.
a, imi pare rau ca halebardul a sters topicul "aia", inca un motiv sa nu mai citesc macar forumelul lui ever. Smile gata, a cerut atentie, a gasit-o. sa nu se mai consume, doamen fereste, peteste ceva.
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Lun Mar 01, 2010 6:15 am

Amuzandu-ma enorm de mistourile lui djinjis la dresa lui buticut( plina de ea si visand la limbile cainesti ale lui pitbull),
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?p=1498123#post1498123
am gasit un topic unde m-am contrat io la intrarea mea pe cinemagia cu acelasi djin:
la postarea ...69, surpriza, maniaca ilotemapita care facea, citez din ea, "spume ...bale", din obisnuita invidie si din cauza nevrozei de retardata care este:
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=86152&page=4
mi-amintesc si de cafteala cu ea si cu marx, tot ei m-au agresat primii, pe un topic deschis despre mine despre arte, marx a revenit un timp la sentimente mai bune, dar ea e ieremdiabil dusa, nici cu raul nici cu binele nu se putea face nimic, e atat de bolnava si neputincioasa, scarbos, domnule:
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=93257
Hm, nu deschideam discutzii nasoale deloc, si 'bad art', si topicul cu atractia morbidului, si cel cu 'vreau sa ma fut in arta' adica 'erosul in arta' redenumit mucalit si ipocrit...etc, cu fotografia, ...deschise topice din inima, nu pt palmares. mult timp mi-am pierdut in naivitatea mea acolo...m-am ales cu niste postere, cu mult timp pierdut si cu o mare dezamagire , referindu-ma la oameni, care mai ales , se viseaza intelectuali.
cand ii vad avatarul lu' aia i-as zdrobi fatza cu un levier, dar ma tem ca i-ar placea asta, asa ca din mila, si ca nu vreau sa-i fac placere masochistei( urata figura, cand privesc avatarul ma zgarie si ma constipa) o scutesc. n-am intalnit si nu cred ca voi mai inatlni in viata mea persoane mai dezgustatoatre ca ilotampa si pitbul. si uneori, ala care a ramas singur pe forumul lui si intra din cand in cand mai mereu aci, sa vada daca ii scriu numele:)
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Lun Mar 01, 2010 6:22 am

Amuzandu-ma enorm de mistourile lui djinjis la dresa lui buticut( plina de ea si visand la limbile cainesti ale lui pitbull),
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?p=1498123#post1498123
am gasit un topic unde m-am contrat io la intrarea mea pe cinemagia cu acelasi djin:
la postarea ...69, surpriza, maniaca ilotemapita care facea, citez din ea, "spume ...bale", din obisnuita invidie si din cauza nevrozei de retardata care este:
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=86152&page=4
mi-amintesc si de cafteala cu ea si cu marx, tot ei m-au agresat primii, pe un topic deschis despre mine despre arte, marx a revenit un timp la sentimente mai bune, dar ea e ieremdiabil dusa, nici cu raul nici cu binele nu se putea face nimic, e atat de bolnava si neputincioasa, scarbos, domnule:
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=93257
Hm, nu deschideam discutzii nasoale deloc, si 'bad art', si topicul cu atractia morbidului, si cel cu 'vreau sa ma fut in arta' adica 'erosul in arta' redenumit mucalit si ipocrit...etc, cu fotografia, ...deschise topice din inima, nu pt palmares. mult timp mi-am pierdut in naivitatea mea acolo...m-am ales cu niste postere, cu mult timp pierdut si cu o mare dezamagire , referindu-ma la oameni, care mai ales , se viseaza intelectuali.
cand ii vad avatarul lu' aia i-as zdrobi fatza cu un levier, dar ma tem ca i-ar placea asta, asa ca din mila, si ca nu vreau sa-i fac placere masochistei( urata figura, cand privesc avatarul ma zgarie si ma constipa) o scutesc. n-am intalnit si nu cred ca voi mai inatlni in viata mea persoane mai dezgustatoatre ca ilotampa si pitbul. si uneori, ala care a ramas singur pe forumul lui si intra din cand in cand mai mereu aci, sa vada daca ii scriu numele:)
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Lun Mar 01, 2010 6:23 am

Amuzandu-ma enorm de mistourile lui djinjis la dresa lui buticut( plina de ea si visand la limbile cainesti ale lui pitbull),
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?p=1498123#post1498123
am gasit un topic unde m-am contrat io la intrarea mea pe cinemagia cu acelasi djin:
la postarea ...69, surpriza, maniaca ilotemapita care facea, citez din ea, "spume ...bale", din obisnuita invidie si din cauza nevrozei de retardata care este:
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=86152&page=4
mi-amintesc si de cafteala cu ea si cu marx, tot ei m-au agresat primii, pe un topic deschis despre mine despre arte, marx a revenit un timp la sentimente mai bune, dar ea e ieremdiabil dusa, nici cu raul nici cu binele nu se putea face nimic, e atat de bolnava si neputincioasa, scarbos, domnule:
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=93257
Hm, nu deschideam discutzii nasoale deloc, si 'bad art', si topicul cu atractia morbidului, si cel cu 'vreau sa ma fut in arta' adica 'erosul in arta' redenumit mucalit si ipocrit...etc, cu fotografia, ...deschise topice din inima, nu pt palmares. mult timp mi-am pierdut in naivitatea mea acolo...m-am ales cu niste postere, cu mult timp pierdut si cu o mare dezamagire , referindu-ma la oameni, care mai ales , se viseaza intelectuali.
cand ii vad avatarul lu' aia i-as zdrobi fatza cu un levier, dar ma tem ca i-ar placea asta, asa ca din mila, si ca nu vreau sa-i fac placere masochistei( urata figura, cand privesc avatarul ma zgarie si ma constipa) o scutesc. n-am intalnit si nu cred ca voi mai inatlni in viata mea persoane mai dezgustatoatre ca ilotampa si pitbul. si uneori, ala care a ramas singur pe forumul lui si intra din cand in cand mai mereu aci, sa vada daca ii scriu numele:)
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Vin Mar 12, 2010 3:42 pm




halebardul



Data inscrierii: 02/Iul/2009
Mesaje: 2393

Trimis: 12/03/2010 07:43 Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

hehe, manwithamoviecamera era Pauline.

http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?p=1502408&highlight=Pauline#post1502408

well done, Pauline!

si legat de reactiile de acum ale bizonilor, sa ni le amintim pe cele mai vechi:
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?p=1495749#post1495749

Citat:
16 Feb 2010, 11:46 #1664
keepwalking

da, omul cu camera e o prezenta necesara pe forum.

zice acum:
Citat:

12 Mar 2010, 00:06 #1803
keepwalking

acum am citit, deci omul cu camera e pauline kael?
eu chiar nu pot pricepe ce fel de oameni sunt travestitii astia.
cum poti sa stai luni intregi sub o alta identitate, ca un sobolan ascuns in gaura lui?
ce satisfactie o fi si asta?
iar vede ca a cazut de papagal si se oftica

Sus

F frumos, mi-am luat si bann permanent (din nou, la cerere, am recunoscut cine sunt intentionat), nu mai suportam compania lor.Grasutul Keep a luat doar avertisment ca a injurat-o pe corinka!!!Iata dreptatea lor!Asas au facut mereu. Mai ales ca se lauda ca stiau cine sunt , asadar a fost vina lor. Si cu bann pe cinemagia si pe cinematograf am si eu mai mult timp sa citesc carti:) Sper sa revina ALS pe cinematograf, il citeam cu mare atentie si placere, iar pe cinemagia nu mai intru pe forum.
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Sam Mar 20, 2010 10:35 pm

ha, isi pun poze copilutzii pe cinemagia:) sunt mici, de liceu, nimic interesant. dar dragomara e atat de baba, cu un nasoi si un ten si niste brate masculine....si de urata...saraca, nu mai comentez.
miercuri e f draguta, ma asteptatm la o slabanoaga fara sare si piper! ffff draguta. sper sa nu se tatueze cum scria odata, doar tatuaje temporare, she's too stylish for.
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?p=1504574#post1504574
am si eu niste cercei ieftinutzi de la oriflame cu flori rosii, Smile dar nu ii port ca sunt in doliu. si sunt innebunita dupa toate culorile.
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Marlene Dum Mar 21, 2010 5:30 pm

ei dracia dracului, locshoru' ala numit cinemagia se voia un loc de vb de filme si de carti.asa batranel si plin de copii mici in ultima vreme ca un sobolan de ciuma bubonica, tot mai e acolo. mare pacat ca halebardu' n-a reusit sa-si pastreze userii si locshorul lui, s-a dus. din parte-mi, nu sunt egoista, pot vb singura, ma pot certa singura, certurile astea au tot atata pretz cat aveau si certurile cu altzi useri, adica deloc. daca am ranit pe cineva , isi revine el.
totusi, cinemagia...buticut care e moderator vb f urat( ca si pitbull, ca si illo, ei vb f urat, mai nou si gloria aplica niste tratamente de te doare capul, etc, ma rog mult zgomot pt nimic): "cutare, aberezi" ii zice unui user care comenteaza chair f bine la topicul cu alice:
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96432&page=4
bine ca ii da replica miercuri pe urma. mai, miercuri asta e fata desteapta, sper sa evolueze si mai frumos si are maini gratioase( in poza aia).
sper sa-mi iasa microbul cinemagiei si cum cui pe cui se scoate, caut alte locuri de discutii:) acolo era imposibil, de asta manwithmoviecamera s-a predat. ca acum ar fi pus o poza falsa la topicul cu sa ne vedem cum aratam:))
Marlene
Marlene

Mesaje : 621
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 113

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de halebardul Lun Mar 22, 2010 12:27 am

.


Ultima editare efectuata de catre halebardul in Mier Mar 31, 2010 7:21 pm, editata de 2 ori
halebardul
halebardul

Mesaje : 28
Data de inscriere : 27/12/2009

http://www.cinematograf.myforum.ro

Sus In jos

Sa radem cu cinemagia/cinematograf - Pagina 2 Empty Re: Sa radem cu cinemagia/cinematograf

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum